První pohlavní styk - otázky a odpovědi

Dobrý den chtěla sem se zeptat.....chodím s přítelem, kterému je 19 let a mě bude brzo 17 let. Poprvé jsme to spolu dělali tak před týdnem, to bylo moje poprvé, ale jeho ne! Po první styku jsem krvácela a bolelo mě to, ale i po druhém! Tak NEVÍM PROČ! Moh(a)l byste mi říct proč? Taky sem potom tak 1 den měla slabé krvácení a svědění! Děkuji za odpověd!!! Nashledanou a a jětě jednou DĚKUJI

Slabé krvácení se může objevit nejen při prvním, ale i při druhém pohlavním styku, prostě tam praskne třeba nějaká malá cévka v poševním vchodu. Horší je to ovšem s tím svěděním. To by mohlo svědčit pro sexuálně přenosnou nemoc. Nejlépe by bylo obrátit se na gynekologa s žádostí o vyšetření.

MUDr. Radim Uzel 

Dobrý den mám jeden takový dotaz. Pohlavní styk jsem měla u asi čtyřikrát,ale pokaždé mě to strašně bolelo. Je možné abych byla ještě panna nebo čím to je že mě to pokadé bolelo? Jinak taky se chci zeptat jak můj kluk podle čeho může poznat zda jsem jetě panna nebo už nejsem. Děkuji za odpověd.

Pokud došlo při souloži k zavedení penisu do pochvy, tak už s největší pravděpodobností nejste panna. Ty bolesti mohou být způsobeny buď nadměrnými rozměry mužského penisu, nedostatečným zvlhčením sliznice, křečovitým stažením svalů poševního vchodu a ještě dalšími možnými překážkami. Jejich charakter je možno zjistit gynekologickým vyšetřením, z něhož nemusíte mít žádný strach.

MUDr. Radim Uzel 

Dobry den, jeste sem se vas chtela zeptat jaka je nejlepsi poloha pri prvnim pohlavnim styku...dekuji

Při prvním pohlavním styku bývá nejčastěji používána takzvaná klasická "misionářská" poloha tváří v tvář, žena dole, muž nahoře, u ženy je nutné pokrčení kyčelních kloubů. Mnozí se totiž mylně domnívají, že lze souložit s nataženýma nohama. To se zejména při prvním pohlavním styku nedaří. Pokud jsou nějaké obtíže (tréma, strach, které vedou k problémům při zavádění penisu do pochvy, doporučuje se takzvaná poloha jízdmo. Při ní muž leží na zádech a partnerka na něj shora rozkročmo v podřepu nasedá - opět tváří v tvář. Takto odpadnou obavy z deflorace, kterou si žena vlastně tím nasednutím "způsobí" sama.

MUDr. Radim Uzel 

Dobry vecer chtela bych se poradit a zeptat.....je mi 14 roku a mam kluka kterymu je 16 a uz bysme to chteli spolu delat(proste mit spolu sex). Vvim ze bysme meli jeste pockat, ale tak kdyby nahodou tak bych se chtela zeptat jak to probiha? Kdy vytece krev? Mame pouzit kondom kdyz je to poprve? Jaka poloha je nejlepsi? Prosim napiste mi o tom co nejvic ...potrebujeme to vedet... Predem diky

Kdybyste v současné době uskutečnili pohlavní styk, spáchal by váš kluk trestný čin, za který by mohl být potrestán soudem. Opravdu by bylo dobré ještě nějaký ten rok počkat. Při první souloži dojde k natržení panenské blány a krve bývá jenom pár kapek. Doporučuje se použití kondomu, protože i při prvním pohlavním styku je možno otěhotnět.

MUDr. Radim Uzel 

Dobrý den. Je mi 16 let a jsem ještě panic (na tom nevidím nic špatného či zvláštního), ale děsím se okamžiku, kdy přijde můj první sex. Jelikož mám velký penis, jeho délka je 23cm a šířka 5cm. Mám obavy z toho, že partnerky v mém budoucím sexuálním životě budou jaksi zastrašeny, a tím nejisté a hlavně, že je to bude bolet. A právě proto bych Vám byl vděčný, za pár rad. Konkrétně k vhodným praktikám, polohám apod. Prostě aby to pro partnerku nebylo peklo a taky si to užila. Určitě spousta mužů by za tyhle rozměry dala já nevím co, ale má to i své nevýhody. Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

Penis nadměrných rozměrů opravdu představuje v sexuálním životě určitý handicap a je zapotřebí s ním zacházet opatrně. Důležitá je dokonalá lubrikace - zvlhčení sliznice. Rozhodně není na škodu užití lubrikačního gelu. Souložit by se nemělo "na doraz" a event. nepříjemné a bolestivé pocity partnerky by měly být respektovány.

MUDr. Radim Uzel 

Dobrý den chtěl bych se zeptat kdybych souložil bez kondomu tak by se něco stalo nebo by se nic nestalo? Děkuji za brzkou odpověď.

Na tuto otázku Vám nikdo nedokáže přesně odpovědět. Při souloži bez kondomu podstupujete mnohem větší riziko nákazy různými pohlavně přenosnými nákazami včetně HIV/AIDS a pokud partnerka nepoužívá jinou antikoncepci tak je riziko jejího těhotenství.

Mgr. Zuzana Prouzová 

Dobry den chtěl sem se zeptat jak to je kdyz mam holku pannu a chci se s ni vyspat. Ona mi tvrdi ze to poprvé muze byt klidne bez ochrany protoze sperma vytece spolecne s krvi, ale ja vubec nevim krev zacne tect hned jak se ji protrhne blana nebo az potom co ukoncime souloz a vytahnu "ho"? a jeste se chci zeptat jestli je nejaka doporucena poloha aby se ji neco nestalo (napr. natrzeni pochvy). dekuji za brzkou odpoved

Vaše dívka nemá pravdu, při prvním pohlavním styku je stejné nebezpečí otěhotnění jako při jakékoliv další souloži. Zvláštní poloha není zapotřebí, pouze se doporučuje u partnerky pokrčení kyčelních a kolenních kloubů (nesouložit s nataženýma nohama!) Z natržení pochvy není třeba mít obavy. Hlavně nezapomeňte na antikoncepci!

MUDr. Radim Uzel 

Dobry den,je mi necelych 16 a mam pritele,se kterym planujem prvni milovani (ale z moji strany,on uz panic neni).ja se toho celkem bojim,ze se to nejak nepodari,nebo to bude hodne....mam se na to pripravit nejak psychicky nebo i fyzicky?dekuju

Nemusíte se nijak zvlášť připravovat, při vzájemném láskyplném vztahu, ohleduplnosti a toleranci se to jistě dobře podaří. Nutno je ovšem myslet na antikoncepci. V takovém případě nejlépe kondom, nebo hormonální antikoncepce, nejraději ovšem obojí. Pokud se však milovat ještě nechcete, tak styk klidně odmítněte.

MUDr. Radim Uzel 

Dobrý den, mám takvý dotaz. Jsem s přítelkyní 7 měsíců, je jí 21 roků (mně 24), měl jsem před partnerkou 1 vážný vztah. Ona ještě nikoho. Problém je v tom,že se s parnerkou snažím komunikovat o sexu,ale ona vykazuje neutrální postoj a mlčí.Nevím zda má strach ze sexu samotného nebo jestli nemá nějaký špatný zážitek. Provozujeme s polu maximálně (petting),bez orálního sexu. Jenou jsem zkusil zavést při klasické poloze (muž na hoře) penis do pochvy,ale to se mi nepodařilo,lež se vůbec nebránila. Byla vlhká vzrušená,ale asi nebyla dost uvolněná. Napadla mě myšlenka,jestli její stud není způsoben tím,že její poševní vchod je moc nízko, zda-li je to vůbec možné? I při uspokojování rukou mám pocit,že její pochva je níž. A třeba to je i důvod jejího studu. Prosím o vaši odpověď.

Především je zapotřebí prolomit u vaší partnerky to její mlčení. O sexu by spolu lidé měli opravdu otevřeně komunikovat a sdělovat si vzájemně své představy, pocity a touhy. Mlčení nemusí být způsobeno špatným sexuálním zážitkem, spíše je to jakási stydlivost nebo následek puritánské sexuální výchovy, která i diskuse o sexu považuje za něco neslušného a nepatřičného. Při prvním pohlavním styku je pak zapotřebí také určitá spolupráce ze strany partnerky, nestačí pouze ležet jako mrtvola. Nízko uložený poševní vchod se může jevit při natažených dolních končetinách. Pro snadný průnik penisu při takzvané klasické misionářské poloze je bezpodmínečně nutné, aby byly dolní končetiny pokrčeny v kyčelních i koleních kloubech. Pro první pohlavní styk je pro ženu ovšem nejlepší poloha jízdmo, kdy ona sama tváří v tvář rozkročmo sama nasedá na ztopořený penis muže, který leží na zádech. Toto všechno je však zapotřebí s partnerkou otevřeně prodiskutovat.

MUDr. Radim Uzel 

Vážený pane doktore. V únoru se mi stalo, že jsem se vyspala s mužem (bylo to "moje poprvé"), který si odmítl vzít kondom (i přes moje protesty) a pak se se mnou prostě "vyspal". Tvrdil,že je zdravý a že mi nic nehrozí (beru antikoncepci Cilest). Otravoval mě dál, ale já se mu samozřejmě vyhýbám a dávám si pozor na to,abych se už nikdy nedostala do jeho blízkosti (obzvlášť sama!). Jeho tohle moje ignorování velmi rozčílilo, ale nechal mě být. Nedávno se mi ale ozval s tím, že prý má nějakou chorobu UREATICUM UREAPLASMA (bohužel nevím, zd se to píše opravdu takhle, nepodařilo se mi na internetu k tomu sehnat bližší informace) a že já ji tedy mohu mít také. Chtěla bych vědět,co je to za chorobu a jak se léčí - samozřejmě půjdu ke své gynekoložce, ale ráda bych dostala od někoho klidnou odpověď, protože moje doktorka (je ovšem nanejvýš schopná!), jak ji znám, dostane záchvat vzteku a akorát mě vydeptá a já se pořádně nic nedozvím.
Předem děkuji za odpověď.

Ureaplazma urealyticum je mikroorganizmus, který většinou u žen nemusí dělat žádné subjektivní obtíže. Přesto se doporučuje, pokud máte takovou informaci od svého sex. partnera, udělat specielní kultivaci. Pokud vyjde pozitivně, znamená to nutnost léčby. Nechci Vás strašit tím, že se může spolupodílet jako možná příčina problémů s otěhotněním. Berte to prostě tak, že pokud tam nic nebude, je to v pořádku, pokud bude kultivace pozitivní, lékařka ji přeléčí.
Nicméně máte poučení, že jednorázové kontakty bez kondomů se nevyplácí. Škoda, že se Vám to stalo hned napoprvé. V budoucnu to máte možnost napravit. S přáním hezkého dne

MUDr. P.Kolan