Lze otěhotnět i jinak, než při souloži?

Dobrý den, pane doktore. Nevím zda-li můžu být těhotná, když jsem ještě panna. Pohlavní styk jsem ještě neměla, jen jsme se se svým přítelem mazlili tak, že jsem měla jeho penis v oblasti mých genitálií, ale k proniknutí nedošlo. Bylo to týden před menstruací, tu jsem pak také dostala, ale teď uplynul měsíc a pořád nic, už 7 den bych měla mít menstruaci, ale nemám...jak je to možné? Děkuji, J.

To těhotenství je velice nepravděpodobné, nelze ho však zcela vyloučit. Pokud bude zpoždění menstruace delší než 10 dní, navštivte svého gynekologa.

MUDr. Radim Uzel

 

 

 

Dobrý den. Mám dotaz asi jako většina lidí co Vám píše. Je mi 17 let a nedávno mi moje přítelkyně dělala dobře. Když došlo k výronu semene, moje přítelkyně si ruce otřela, ale neomyla a poté šla na WC. Moje otázka je, jestli v tomto případě může otěhotnět? Kdyby například zůstalo semeno na rukách atd. Moje přítelkyně je ještě panna, ale nevím jestli to na to má nějaký vliv. Prosím napište mi na můj mail odpověď. Předem moc děkuji, L.

 

 

 

Teoreticky by hrozilo nebezpečí otěhotnění pouze v tom případě, kdyby si partnerka bezprostředně po ejakulaci zaváděla semenem potřísněný prst do pochvy. Pokud šla s utřenýma rukama na záchod pouze za účelem vykonání tělesné potřeby, je možnost otěhotnění touto cestou prakticky vyloučena.

MUDr. Radim Uzel

 

 

 

Dobrý den pane doktore, mám dotaz asi jako většina mladých a nezkušených, kteří se bojí otěhotnění. Nedávno jsme se s přítelem mazlili a on mi po výronu semene potřísněnou rukou sáhl do pochvy a laskal mne tam. Je tu možnost, že bych mohla z tohoto jednání otěhotnět? Jsem panna a ke gynekologovi ještě nechodím...Dále se chci zeptat, jestli gynekolog pozná, že jsem těhotná, když jsem panna?

 

 

 

Otěhotnění tímto způsobem je velice málo pravděpodobné, nedá se však s naprostou jistotou vyloučit. Nejlépe by bylo gynekologovi se s tím svěřit. Případně lze zakoupit těhotenský test v lékárně a použít podle návodu.

MUDr. Radim Uzel

 

 

 

Vážený pane doktore, měl bych na Vás takový trochu ošemetný dotaz.
Nebudu Vás zatěžovat podrobnostmi,ale jen pro vysvětlení....Mám již delší dobu jednu sexuální partnerku, a to jen v tomto slova smyslu. Vyhovuje nám společný sex, o společném soužití či partnerství jsme zatím neuvažovali. Přesto se mi zdá, že její názor se změnil a ona touží si mě k sobě připoutat a evidentně všemi možnými prostředky. Při sexu používám velmi důsledně prezervativ, nicméně naposledy se stalo, že má partnerka si namáčela prst do prezervativu plného ejakulátu a ten si pak v rámci prý autoerotiky strkala hluboko do pochvy. Děsí mě představa, že by takto otěhotněla a já se stal tímto způsobem otcem.
Pane doktore, já vím, že mi napíšete, že teoreticky takovéto otěhotnění možné je, že stačí, když se i jediná spermie dostane na sliznici ženských rodidel, ale jak je tomu v praxi? Stačí takovéto množství spermatu k oplodnění? Setkal jste se ve své praxi někdy s takto vzniklým těhotenstvím? Partnerka neužívá prášky a já nevím, zdá měla ono plodné období či ne. Toto proběhlo cca 4 dny po skončení její menstruace. Jak dlouho jsou spermie v těle ženy oplodněníschopné?? Omlouvám se, za dlouhý příspěvek a četnost dotazů, ale doufám, že chápete moji obavu. Děkuji Vám za odpověď.

 

 

 

Přenos čerstvého ejakulátu prstem na sliznici rodidel může opravdu ve vyjímečných případech zapříčinit těhotenství. Ta pravděpodobnost je sice naprosto mizivá, ale znáte to: čert nikdy nespí. 4 dny po skončení menstruace se však většinou počítají ještě do „bezpečného" období, takže jsem přesvědčen o tom, že k otěhotnění nedošlo. Je to ovšem pro vás jakési memento, abyste použitý prezervativ z dosahu této nebezpečné ženy raději vždy co nejdříve odstraňoval. Skutečnost, že se dotyčná snaží vás připoutat k sobě eventuálním těhotenstvím i proti vaší vůli, svědčí ovšem o tak hlubokém partnerském problému, že byste se měl raději poohlédnout po nějaké jiné přítelkyni, nebo se chtě nechtě s tím těhotenstvím a z něj vyplývajícími následky smířit.

MUDr. Radim Uzel

 

 

 

Dobrý den, pane doktore, rádi bychom se Vás se svou partnerkou zeptali, zda-li je možné otěhotnět při společné sprše, pokud došlo k vnějšímu tření pohlavních orgánů bez konečné ejakulace. Za laskavou odpověď Vám předem děkujeme.

 

 

 

Při zevním kontaktu pohlavních orgánu bez ejakulace povazuji možnost otěhotnění téměř za zcela vyloučenou.

MUDr. Radim Uzel

 

 

 

Chtěla bych se zeptat jestli můžu otěhotnět při orálním sexu. Děkuji za odpověď.

 

 

 

Ne, tento způsob otěhotnění možný není.

S pozdravem Zuzana Prouzová

 

 

 

Vážený pana doktore (paní doktorko), mám následující problém.
Pět let žiji s jedním partnerem (z toho rok jsme manželé). Velmi se milujeme a chtěli bychom mít miminko, jenže máme jistou potíž v sexu. Za těch pět let jsme spolu souložili asi 6x. Nejedná se o žádný žert, vysvětlím to. V 16ti letech jsem měla velmi nepříjemný sexuální zážitek, po které m jsem si řekla "už nikdy". Můj manžel zase narazil na hloupou holku, která se mu prý vysmála, když v osmnácti letech jako panic několikrát selhal. Sečteno a podtrženo, nic nás ke skutečnému sexu netlačilo. Naučili jsme se uspokojovast mazlením (orální sex, vzájemná masturbace...). Namlouvali jme si, že také z antikoncepčního hlediska je to výhodnější, takže jsme se o první vaginální syk pokusili až po roce a půl chození - a bylo to fiasko na celé čáře. Když už manžel konečně dosáhl erekce, tak se do mne zase nedostal. Nakonec jsme se dopracovali k tomu, že nás každý pokus o skutečný sex nás velice traumatizoval a rezignovali jsme na něj. Párkrát se nám sice povedlo manželův penis do mé pochvy zavést, ale nikdy neejakuloval (a i když jsem do sebe vytlačila snad půl tuby lubrikačního gelu, stejně mě to bolelo). Problém je zdá se ryze psychologický. Při našich běžných praktikách (které provozujeme cca 4x do týdne), má erekci jako kámen. Já zase snesu gynekologické vyšetření víceméně v pohodě, i když do mne pan doktor natlačí dost velké přístroje, bolí mne to v zásadě snesitelně. Ovšem, i když se snažíme o uvolněnou atmosféru, jsme oba napnutí jako struny. Manžel se mi svěřil, že nebýt naší snahy o potomka, nomálně by se na vaginální styk úplně vykašlal. Začínám reálně uvažovat o tom, že si koupím injekční stříkačku bez jehly a zavedu si manželovo sperma prostě do pochvy sama a nebudu nás oba trápit něčím, co zjevně dělat nechceme. Myslíte, že by to mohlo fungovat?

 

 

 

Vážená paní, jsou dvě možnosti, co s Vaším problémem dělat. Jedna možnost je pokusit se léčit poruchu erekce partnera (a případně i uvolnění vašich pánevních svalů). Pokud vám však dosavadní způsob milování vyhovuje (a proč ne), tak je problémem čistě otázka početí. To lze opravdu vyřešit jednoduchým umělým oplodněním semenem manžela. Měl by to být schopen udělat v podstatě každý gynekolog či sexuolog. Ale jak sama navrhujete, můžete to zvládnout i sami injekční stříkačkou, kdy semeno zavedete do pochvy (nesnažte se dostat do děložního čípku). Jediným problémem může být správné stanovení vaší ovulace (měřením bazálních teplot, odhadem podle množství a vazkosti děložního hlenu a ovulační testy, které prodávají v lékárnách). Pravděpodobnost početí při nechráněném styku dvou zdravých osob v ovulačním termínu je asi 25%, takže když to nevyjde, klidně to zkuste opakovaně. Nicméně pokud byste se rok neúspěšně snažili, tak by bylo vhodné vyhledat gynekologa (a manžel sexuologa), aby se vyšetřilo, jak je to s Vaší plodností. S pozdravem

MUDr. Ivo Procházka

Dobrý den, mám na Vás tento dotaz: Se svou krátkodobou známostí jsem se mazlila a to tak, že jsem jeho ztopořený úd měla na svém přirození. Byla jsem značně vzrušená a vlhká. Přítel byl taktéž vzrušený. K pohlavnímu styku však nedošlo - nevniknul do mě, ale jeho údem jsem si dráždila poštěváček - vlastně celý povrch svého přirození. Mohlo dojít k uvolnění tzv. kapičky lásky? Asi ano, ale nevniknul do mě. Zůstal vlastně ve stavu ztopoření a ani po mazlení se neudělal - neejakuloval. Vše se odehrálo ve stoje. Je možné i z takovéto aktivity otěhotnět? Děkuji za Vaši odpověď.

Z popisované aktivity je těhotenství velice nepravděpodobné, téměř nemožné.

MUDr. Radim Uzel

 

 

 

Dobry den, chtela bych se zeptat jestli muzu byt tehotna kdyz jsem jeste panna. Mazlila jsem se se s vím přítelem na pohlavní styk nedoslo ale byli jsme pohlavními orgány hooodně blízko u sebe. Trosku me to bolelo ale nebyl ve mě. Je to asi týden po menstruaci. Bojím se jestli nejsem těhotná je to vůbec možné??? Děkuji za odpověd. Děkuji

 

 

 

Bez zavedení penisu do pochvy je možnost otěhotnění jen velmi nepatrná. Bohužel však už byly popsány případy těhotenství, kdy došlo ke kontaktu ejakulátu se sliznicí zevních rodidel. Těhotenství je opravdu málo pravděpodobné, nikoliv však vyloučené.

MUDr. Radim Uzel