Akce

32. kongres k sexuální výchově

Zajímají vás novinky v oblasti reprodukčního zdraví a souvisejících práv? Jste zdravotníci, právníci, sociální pracovníci, studenti, učitelé nebo vás sexuální a reprodukční zdraví či práva "jen" zajímají? Sejdeme se opět v říjnu v Pardubicích v termínu 17. – 18. 10. 2024!

32. celostátní kongres k sexuální výchově se zaměří na téma wellbeingu ve školním prostředí v kontextu výchovy a vzdělávání o sexualitě. Společně budeme diskutovat nad otázkami, jak přispět k budování bezpečného prostředí, jak předcházet sexuálnímu násilí a zneužívání, jak vytvářet prostor pro diverzitu i posilovat soudržnost v kolektivech a komunitách a jak posílit podpůrné a zdravé vztahy partnerské i vrstevnické.

Kvalitní sexuální výchova má pozitivní vliv na zdraví a wellbeing jednotlivců, komunit a společností.

Komplexní sexuální výchova založená na různorodých zdrojích umožní dětem a mladým lidem rozvíjet pozitivní sebepojetí a poskytne jim nástroje potřebné k navazování zdravých vztahů a formování vlastní sexuality. Kongres k sexuální výchově nabízí platformu, která umožňuje propojení odborníků a odbornic z oblasti vzdělávání, medicíny, práva, psychologie, sociologie i historie. Umožňuje dialog mezi lidmi z praxe i z oblasti výzkumu.

Cílem kongresu je prostřednictvím interdisciplinární spolupráce přispět k budování holistického pojetí sexuální výchovy a nabídnout účastnicím i účastníkům nové poznatky i praktickou inspiraci pro sexuální osvětu.

Součástí akce budou přednášky i interaktivní workhopy.

29. kongres k sexuální výchově

Zajímají vás novinky v oblasti reprodukčního zdraví a souvisejících práv? Jste zdravotníci, právníci, sociální pracovníci, studenti, učitelé nebo vás sexuální a reprodukční zdraví či práva "jen" zajímají? Letos se sejdeme opět on-line

28. kongres k sexuální výchově

Zajímají vás novinky v oblasti reprodukčního zdraví a souvisejících práv? Jste zdravotníci, právníci, sociální pracovníci, studenti, učitelé nebo vás sexuální a reprodukční zdraví či práva "jen" zajímají? Sejdeme se opět v říjnu v Pardubicích!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace