Sborník 2007

Nová forma hormonální antikoncepce: vaginální kroužek NuvaRing

Pečlivé užívání tablet je hlavním problémem moderní hormonální antikoncepce (HA). V roce 2002 byl na americký a krátce poté na evropský trh uvedena nová aplikační forma kombinované HA - hormonální vaginální kroužek NuvaRing. V současnosti je registrován ve 33 státech včetně České republiky.

Monogamie a polygamie

Monogamie je přitom obecně v živočišné říši velmi vzácná a objevuje se pouze tam, kde je z hlediska reprodukce výhodnější starat se o mláďata společně (Wright, 1995).

Prevence karcinomu hrdla děložního

Základem primární prevence je tak zabránit přenosu virů (sexuální abstinence, kondom) nebo zamezit jejich proniknutí do organismu vytvořením imunologické bariéry očkováním – právě tato možnost se dostala do klinické praxe.

Homosexualita a heterosexualita

Sexuální orientace je z podstatné míry dána biologickými predispozicemi. Psychogenní hypotézy ovlivňující vznik a rozvoj sexuální orientace nelze považovat za prokázané.

Klasifikace sexuálních deviací

Přesný mechanismus vzniku sexuálních deviací však ještě znám není a i proto zatím neznáme ani jejich kauzální léčbu. Jsme však schopni na základě specializovaných terapeutických programů pacienta s touto jeho zvláštností naučit žít, a to především tak, aby neubližoval svému okolí a přitom našel i pro sebe přijatelné řešení svých sexuálních potřeb.

Společenské mýty o sexualitě seniorů

Řada lidí se domnívá, že sexuální aktivita v určitém věku skončí. I když fyzické změny způsobené stárnutím patrně ovlivňují náruživost mužů i žen, pro mnoho seniorů zůstává sexualita důležitým a naplňujícím aspektem života.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace