Sborník 2008

Výběr ze sborníku 16. kongresu k sexuální výchově 2008. Celý sborník v pdf najdete zde https://beta.planovanirodiny.cz/storage/sborniky/16_kongres_08.pdf

Úloha muže při plánování rodičovství

K prosazení aktivního otcovství a přítomnosti mužského prvku při výchově dítěte směřuje v současnosti řada kroků státních i nestátních organizací. Propagována je rodičovská dovolená muže, střídavá výchova po rozvodu, účast při porodu.

Vliv hormonální antikoncepce na životní styl žen

Hormonální antikoncepce je jednou z nejoblíbenějších a nejčastěji používaných antikoncepčních metod zejména pro její vysokou spolehlivost. Významným způsobem vstupuje do života žen v období dospívání a provází je často několik let.

Partnerství jako atribut středoškolského života

Je zřejmé, že na základní škole vznikají první idoly, vzorce chování, ucelenější systém hodnot, včetně projevů lidské sexuality, zájem o erotiku, první lásky a tak dále. Vše je však ohraničeno hranicí 15 let, hranicí, která je nesmírně důležitá především pro vymezení trestní zodpovědnosti. Nastoupí-li žák na některou střední školu, otevírá se mu široká škála možností, stejně tak jako i podmínek.

Závislost na sexu

A jak je to tedy se závislostí sexuální? Může se u někoho sexuální pud stát ničivou chorobnou posedlostí? Už na první pohled vidíme, že se sexuální závislost od těch ostatních tak trochu liší.

Sexuální zneužívání dětí

Běžně vžitý názor, že se pohlavního zneužívání dopouštějí v zásadě především pedofilové, se nezakládá na pravdě. Daleko častěji jsou pachateli sexuální delikvence vůči mládeži nedeviantní jedinci s osobnostní a charakterovou poruchou (alkoholismus, sociální deprivace, psychotici, hypersexualismus atd.), ale také deviantní jedinci s jinou poruchou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace